Blog Archives

Pokrycia dachowe

Posiadając nowy dom chcemy aby wyglądał ładnie oraz estetycznie. Kolejną dużą inwestycją jest pokrycie dachu. Oczywiście można to zrobić za pomocą zwykłej blachy bądź też od razu zainwestować większą część pieniędzy aby dach pokryć blacho dachówką. Dach domu nie musi być łady ale najważniejsze aby był trwały gdyż głównie od niego zależy trwałość całego budynku. Także na wybór pokrycia dachy mają wpływ następujące czynniki: pochylenie połaci dachowych, stopień skomplikowania takiego dachu, oczywiście środki pieniężne każdego inwestora jak również wyglądy estetyczne. Jedną z najczęściej wybieranych pokryć są oczywiście dachówki. Ich główną cechą charakterystyczną jest to, że są one niepalne, idealnie tłumią wszelkiego rodzaju hałasy oraz bardzo dobrze znoszą ruchy termiczne. Także dachówkami można pokrywać dachy o bardzo skomplikowanych kształtach gdyż posiadają one małe wymiary. Dachówki najczęściej układane są na drewnianym ruszcie, który powinien być bardzo starannie przygotowany. Można wyróżnić następujące rodzaje dachówek: pojedyncza esówka, podwójna esówka, podwójna rzymska, karpiówka, mnich-mniszka oraz zakładkowe, które najczęściej proponowane są wszystkim klientom przez ich producentów. Kolejnym rodzajem pokrycia są blachy wśród, których wyróżnić można cynkowe, ocynkowane czy też miedziane. Można spotkać się z blachami falowymi bądź też gładkimi w zależności od upodobań. Także zarówno dachówki jak i blachy mogą posiadać różne kolory.

Cześć, mam na imię Patrycja. Od wielu lat nieruchomości zajmują mi bardzo dużą część mojego życia. Dlatego postanowiłam podzielić się z Wami moją wiedzą, ponieważ według mnie jest to bardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie i do napisania!

Wnętrze domu

Tuż po zakończeniu budowy każdy właściciel domu marzy o wprowadzeniu się do niego. Dlatego niemal od razu wykańcza jego wnętrze. Oczywiście jest to kolejna bardzo kosztowna inwestycja, która opróżnia domowy budżet. Często wnętrze domu pochlania tyle samo pieniędzy co budowa. Gdyż każdy chce doprowadzić swój dom do doskonałości stwarzając swojej rodzinie godne bezpieczne życie. Podczas dokonywania remontu wnętrza muszą być także przestrzegane pewnego rodzaju przepisy prawne. Jeżeli w domu znajdują się schody to stopnie powinny posiadać odpowiednie parametry, które pozwolą użytkownikom na bezpieczne poruszanie się po nich. Także zgodnie z prawem budowlanym stopnie schodów powinny mieć wysokość poniżej dziewiętnastu centymetrów zaś ich szerokość nie powinna być mniejsza niż dwadzieścia pięć centymetrów. Najczęściej występują schody o biegach prostych jednak wszystko każdy inwestor dostosowuje do swoich oczekiwań i możliwości finansowych. Także bardzo ważną rolę odgrywa podłoga w domu, która wiadomo, że powinna być prosta bez jakichkolwiek ukosów bądź też skosów. To czy podłoga jest wykonana w dobry sposób stwierdzić można w późniejszym czasie kiedy to zakładane będą panele czy też płytki. Oczywiście każdej kobiecie marzy się meblowanie swojego wnętrza domu. Jest to bardzo ważne aby czuć się w nim dobrze i przyjemnie spędzać czas. Wnętrze domu ma również wpływ na ogólną atmosferę jaka w nim panuje.

Cześć, mam na imię Patrycja. Od wielu lat nieruchomości zajmują mi bardzo dużą część mojego życia. Dlatego postanowiłam podzielić się z Wami moją wiedzą, ponieważ według mnie jest to bardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie i do napisania!

Wybór stropu

Także na wybór stropu duży wpływ ma technologia jego wykonania. W tymże przypadku bierze się pod uwagę pracochłonność jak również koszt przygotowań do montażu stropu. Wszelkiego rodzaju stropy żelbetowe mogą być wykonane między innymi na deskowaniu pełnym, ażurowym bądź też stosując liniowe stemplowanie. Oczywiście najbardziej zarówno pracochłonne jak i kosztowne jest zrobienie deskowania pełnego. Bardzo ważnym elementem podczas wyboru stropu jest sposób jego montażu. Istnieją stropy, których montaż wymaga specjalistycznego ciężkiego sprzętu. Jest to możliwe poprzez wykorzystanie dźwigu. Istnieją także stropy, których ciężar jest tak mały, że mogą być one układane przez dwie bądź też cztery osoby. Wiadomo, że zastosowanie dźwigu jest zarówno kosztowne jak i kłopotliwe. Często zdarzają się sytuacje, że dźwig nie ma miejsca na budowie wówczas dopiero pojawiają się problemu. Kolejną bardzo ważną cechą podczas dokonywania wybory stropu jest czas po jakim można tenże strop obciążyć. Takie stropy prefabrykowane można zaraz po montażu obciążyć bezpośrednio. Z kolei stropy, które są częściowo bądź też w całości wykonane z betonu dopiero po pewnym czasie osiągają odpowiednią wytrzymałość i dają możliwość obciążenia. Strop jest równie kosztowną inwestycją każdej niemal budowy. Dlatego ludzie liczą się z jego kosztami. Oczywiście cena sposób wykonanie oraz dodatkowe koszty mają główny wpływ na dokonanie wyboru stropu.

Cześć, mam na imię Patrycja. Od wielu lat nieruchomości zajmują mi bardzo dużą część mojego życia. Dlatego postanowiłam podzielić się z Wami moją wiedzą, ponieważ według mnie jest to bardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie i do napisania!